Pożyczki długoterminowe bez BIK – jak znaleźć poręczyciela?

Sprawdzanie BIK pozwala uzyskać rzetelne informacje na temat historii kredytowej klienta. Jeśli do tej pory spłacał wszystkie zobowiązania w terminie – nie ma czego się obawiać. Jeśli natomiast z różnych przyczyn powstały zaległości, w celu uzyskania pożyczki musi zgłosić się do instytucji finansowych, które proponują inne, korzystne rozwiązania. W tym przypadku jest to oferta pożyczek z poręczycielem, które umożliwiają uzyskanie nawet kilkuset tysięcy złotych.

Kto może zostać poręczycielem?

Wobec gwaranta pożyczki długoterminowej bez BIK wymagania są większe, niż wobec samego pożyczkobiorcy. Nie musi być on członkiem rodziny wnioskującego, musi jednak znać go osobiście. Istotne natomiast jest to, by spełniał poniższe kryteria:

  • wiek od 18 do 75 lat – to maksymalne widełki, najczęściej jednak firmy pożyczkowe wymagają, by poręczyciel miał nie mniej niż 25 lat i nie więcej niż 65;
  • zamieszkanie na terenie Polski
  • dobra zdolność kredytowa i/lub nieruchomość na własność – w zależności od instytucji nieruchomość może stanowić alternatywę dla dobrej zdolności kredytowej lub też stanowić warunek, który poręczyciel musi spełnić posiadając jednocześnie wysokie dochody;
  • gwarant nie może być w stanie upadłości konsumenckiej ani nie może toczyć się wobec niego postępowanie w tej sprawie.

Poręczyciel a pożyczki długoterminowe bez BIK

Instytucje finansowe znane są z mniej rygorystycznych warunków niż te, które stawiają banki, jednak i tutaj wymagane jest spełnienie poszczególnych kryteriów. Celem tego jest stworzenie oferty, która będzie bezpieczna dla wierzyciela, ale też korzystna dla klienta. Poręczyciel stanowi nie tylko potwierdzenie solidności wnioskującego, ale w myśl art.876 Kodeksu cywilnego ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r.1również zabezpieczenie na wypadek niespłacania zobowiązania. Dzięki temu osoba z negatywną zdolnością kredytową ma możliwość uzyskania zobowiązania na wyższą kwotę.